• HÜSNÜ AKHAN Yönetim Kurulu Başkanı
 • GÜR ÇAĞDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili
 • ERDEM TAVAS Yönetim Kurulu Üyesi
 • AKIN TAVUZ Yönetim Kurulu Üyesi
 • MUSTAFA KOÇYATAĞI Yönetim Kurulu Üyesi
 • TOLGA AKKAŞ Genel Müdür

Orta ve Lise öğrenimini Birecik Lisesi'nde (Şanlıurfa) tamamlayan Hüsnü AKHAN, ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olup Ekonomi dalındaki yüksek lisansını University of Miami (ABD)'den almıştır. T.C. Merkez Bankası'nın çeşitli kademelerinde görev yapan AKHAN, Londra Ofisi'nde Temsilcilik, Dış İlişkiler Birimi’nde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüş, 1994 senesinde Doğuş Grubu bünyesine katılmıştır. Garanti Bankası'nda Hazine, Operasyon ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmasını müteakip, 1998 yılında Körfezbank Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. 2001-2005 seneleri arasında Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO, 2006-2019 yılları arasında Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapan AKHAN, Temmuz 2019 tarihinden itibaren Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanmıştır. Ayrıca, Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Doğuş İnşaat, Doğuş Bilgi İşlem, Hedef Medya Tanıtım İnteraktif Medya Pazarlama, Körfez Havacılık, Doğuş Planet Elektronik Tic. ve Bilişim Hizmetleri, PIT İstanbul Otel İşletmeciliği şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Ara Güler Doğuş Sanat ve Müzecilik Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve TÜVTÜRK Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Gür ÇAĞDAŞ lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitenin İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Kariyerine, 1986 yılında Eczacıbaşı Menkul Değerler A.Ş.’de Yatırım Uzmanı olarak başlayan ÇAĞDAŞ, Vakıflar Bankası İstanbul Menkul Kıymetler Merkezi’ni kurarak 1990 yılına kadar bu kurumun yöneticiliğini yapmıştır. Birleşik Türk Körfez Bankası Sermaye Piyasası Grubu Müdürü olarak Doğuş Grubu’na 1991 yılında katılan ÇAĞDAŞ, sırasıyla Garanti Menkul Kıymetler ile Garanti Yatırım ve Ticaret Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 1997’de Garanti Portföy Yönetimi A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan ÇAĞDAŞ, 2012 yılında Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne, 2014 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yükselmiştir. ÇAĞDAŞ, bugün Doğuş Holding bünyesinde Başkan Danışmanlığı görevine ek olarak Doğuş Otomotiv ve Servis A.Ş., Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Enerji A.Ş. ve Doğuş Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekillikleri ile Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca ÇAĞDAŞ, 2007-2014 yıllarında Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği Başkanlığı’nı yürütmüş ve European Fund and Asset Management Association’da (EFAMA) Türkiye’yi temsilen yer almıştır. ÇAĞDAŞ, halen Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nde (TKYD) Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Erdem TAVAS lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitenin İnşaat Mühendisliği, Yapı Statiği alanında tamamlamıştır. Kariyerine, 1997 yılında Koray İnşaat’ta başlayan TAVAS, 2015 yılında Doğuş Grubu’na katılmıştır. TAVAS, bugün Doğuş Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. ve Galataport İstanbul Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. şirketlerinin Genel Müdürlüğü ile Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Akın TAVUZ lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlamış, MBA derecesini Northeastern Üniversitesi’nden almıştır. 1992-2012 yılları arasında T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Maliye Baş Hesap Uzmanı olarak görev yapan TAVUZ, bugün Doğuş Holding’in Operasyon Başkanlığı (COO) ve Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Mustafa KOÇYATAĞI, lisans eğitimini İstanbul Hukuk Fakültesi’nde 1990 yılında tamamlamış ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi’nde Avrupa Topluluğunun Hukuki Yapısı Yüksek Lisans Programı’na katılmıştır. 1992 yılından bugüne İstanbul barosuna kayıtlı bir avukattır. Kariyerine, 1993 yılında İmar Bankası ve Uzan Grubu’nda başlayan KOÇYATAĞI, 1994 yılında Doğuş Grubu'na katılmış, grup bünyesinde çeşitli şirketlerde Hukuk Danışmanı olarak görev yapmıştır. KOÇYATAĞI, bugün Doğuş Holding A.Ş.’de Hukuk Müşavirliği ve Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Tolga AKKAŞ lisans eğitimini 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini aynı üniversitenin Yapı Mekaniği bölümünde 2003 yılında tamamlamıştır. Kariyerine, TR Construction’da Proje Müdürü olarak başlayan AKKAŞ, sırasıyla Urban Construction LLC ve Argeta şirketlerinde Proje Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Daha sonra, Şirket Ortağı ve Teknik Müdür olarak Akkaş İnşaat’ta ve Teknik Ofis Müdürü olarak Aysel İnşaat’ta görev yapan AKKAŞ, 2007-2016 yılları arasında İş Geliştirme Başkan Yardımcılığı da olmak üzere Yüksel İnşaat’ta çeşitli kademelerde görev almıştır. 2016-2018 yıllarında Sicim-Yüksel-Akkord Adi Ortaklığı Genel Müdürü olarak görev yapan AKKAŞ, Aralık 2018’de Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.’ye Genel Müdür olarak katılmıştır.

 • ALP KİNAY İcra Kurulu Üyesi; Finans, Mali İşler ve Proje Finansmanı
 • ERTAN YAPICI Member of Executive Board; Operations in Middle East, India, Africa and Eastern Europe
 • Ömer Uzay KARAKOYUNLU Member of Executive Board; Business Development and Tender
 • DOĞAN TALU İcra Kurulu Başkan Yardımcısı; Yapım, Türkiye
 • ORHAN DAYA İcra Kurulu Üyesi; Planlama, Sözleşme ve Maliyet Yönetimi, Hukuk
 • SELAHATTİN KOLAŞİNLİ İcra Kurulu Üyesi; Makina ve Ekipman
 • CAHİT GÜLEN İcra Kurulu Üyesi; Yapım, Üstyapı ve BDT Ülkeleri
 • TEYMUR ŞANLILAR İcra Kurulu Üyesi; Satın alma, Lojistik, Yönetim ve Bilgi Sistemleri

Alp KİNAY, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlamış, Texas A&M Üniversitesi’nde Finans dalında yüksek lisans eğitimi, Marmara Üniversitesi’nde ise Finans ve Bankacılık üzerine yüksek lisans derecesi almıştır. Kariyerine, 1990 yılında PricewaterhouseCoopers’un Denetim ve Danışmanlık Bölümü’nde başlayan KİNAY, aynı şirketin New York ve Bakü ofislerinde çalışmış, Türkiye ve BDT ülkelerinde çok sayıda yerli ve yabancı banka ve şirkete danışmanlık yapmıştır. KİNAY, 2004 yılında Doğuş Holding A.Ş.’ye İç Denetim ve Finansal Raporlama Bölüm Başkanı olarak katılmıştır. 2008 yılında Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.’ye katılan KİNAY bugün Finans, Mali İşler ve Proje Finansmanı’ndan sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Ertan YAPICI, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Kariyerine, Mott MacDonald International Co.’nun Cambridge Merkez Ofisi’nde İnşaat Mühendisi olarak başlayan YAPICI, daha sonra Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş.’ye Planlama ve Hakediş Mühendisi olarak katılmıştır. Yüksek lisans eğitimini Manchester Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş. bünyesinde Teklif Departmanı’nda çalışmaya başlamıştır. 1996 yılında Bechtel-Enka Ortak Girişimi kapsamında Kazakistan’ta Şantiye Şefliği, 1997 yılında ise EMT Co. bünyesinde Moskova’da Şantiye Şef Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 1997 yılı sonunda Doğuş İnşaat’a yeniden katılarak 2003 yılına kadar Teklif Departmanı’nda görev almıştır. YAPICI; Türkiye, Bulgaristan ve Suudi Arabistan’da sırasıyla Proje Müdür Yardımcılığı, Proje Koordinatörlüğü, Proje Müdürlüğü görevlerini sürdürmüştür. YAPICI bugün Ortadoğu, Hindistan, Afrika ve Doğu Avrupa bölgelerinde Yapım’dan sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Ömer Uzay KARAKOYUNLU, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Kariyerine, 1992 yılında Serbest İnşaat Mühendisi olarak başlayan ve 10 yıl süresince çeşitli üstyapı projelerinde görev alan KARAKOYUNLU, 2001 yılında Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş.’ye Teklif Hazırlama Mühendisi olarak katılmıştır. Şirket bünyesinde çeşitli yöneticilik kademelerinde ve Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu ve Elektromekanik İşleri de olmak üzere önemli demiryolu ulaştırma sistemi projelerinde Proje Koordinatörlüğü ve Proje Müdürlüğü yapan KARAKOYUNLU bugün, İş Geliştirme ve Teklif’ten sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Doğan TALU, lisans eğitimini Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Kariyerine, 1989 yılında Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş.’de Vardiya Mühendisi olarak başlayan TALU, şirketin yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği yol, baraj ve metro projelerinin yapım ve yönetiminde görev almıştır. TALU, bugün Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş.’de İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Orhan DAYA, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamış, İstanbul Teknik Üniversitesi Çelik Yapılar Bölümü’nde yüksek lisans derecesini almıştır. Daha sonra University of New York’ta Yüksek Yapılar Eğitimi ve London College’da İnşaat Hukuku, FIDIC, ICC, ISCID ve CESMM3 Uygulamaları, Yüksek Yapılar ve Komposit Taşıyıcı Sistemler, H&S (Petrol Boru Hatları, Endüstriyel Tesisler, Ağır İnşaat, Çevre ve Altyapı Projeleri), Teklif Verme, Kalite Kontrol, Programlama eğitimlerine katılmıştır. Kariyerine, 1981 yılında Impreglio S.p.A. şirketinin Suudi Arabistan’daki şantiyesinde Şantiye Şefi olarak başlayan DAYA, daha sonra Koray İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’de Şantiye Müdürü, Tekser İnşaat San. ve Tic. A.Ş. ve Philipp Holzmann JV’de Proje Direktörü, Soyak Uluslararası İnşaat ve Yatırım A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı ve Tepe İnşaat San. A.Ş.’de Genel Koordinatör olarak görev yapmıştır. 2006 yılında Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş.’ye Proje Müdürü olarak katılan DAYA, bugün Planlama, Sözleşme ve Maliyet Yönetimi ve Hukuk’tan sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Selahattin KOLAŞİNLİ, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi’nde tamamlamıştır. Kariyerine, 1978 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü’nde başlayan KOLAŞİNLİ, 1985 yılında Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş.’ye Şantiye Makina Şefi olarak katılmıştır. KOLAŞİNLİ, bugün Makina ve Ekipman’dan sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Cahit GÜLEN, lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nde tamamlamış, Marmara Üniversitesi’nden Stratejik İşletme Yönetimi İhtisası almıştır. Kariyerine, 1992 yılında STFA’da Şantiye Şefi olarak başlayan GÜLEN, Proje Yönetim A.Ş., EMT Erimtan Müşavirlik Taahhüt Ticaret A.Ş., Summa Turizm Yatırımcılığı A.Ş. şirketlerinde görev yaptıktan sonra, 2005 yılında Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş.’ye Üstyapı Projeleri Koordinatörü olarak katılmıştır. GÜLEN bugün Yapım, Üstyapı Projeleri ve BDT Ülkeleri’nden sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Teymur ŞANLILAR, lisans eğitimini 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra, 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Lisansüstü Programı’nı bitirmiş, 2005 yılında ise Koç Üniversitesi’nde Executive MBA derecesini almıştır. Kariyerine, 1996 yılında Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş.’de Teklif Uzmanı olarak başlayan ŞANLILAR, 1999 yılında şirketin Yönetim Sistemleri Departmanı’nı kurarak 2008 yılında Sofya Metro Projesi Koordinatörlüğü’ne atanana kadar bu departmanın yöneticiliğini yapmıştır. ŞANLILAR bugün Satın alma (taşeronlar hariç), Lojistik, Yönetim ve Bilgi Sistemleri’nden sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.