Güncel Haberler
 
 • 13.06.2014
 • Doğuş İnşaat, TEİD Etik Zirvesi’ne Bu Yıl da Sponsor Oldu

  Doğuş İnşaat, TEİD -Etik ve İtibar Derneği- tarafından, 12 Haziran 2014 Perşembe günü, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde düzenlenen “Etik Zirvesi 2014: İdealler ve Gerçekler” isimli etkinliğin bu yıl da sponsoru oldu.

  İş dünyasının önde gelen firmalarının üst düzey yöneticilerini buluşturan zirvede, iş hayatında ortaya çıkan yeni işletme modelinin temelinde yer alan etik değer, sürdürülebilirlik ve sorumlu yöneticilik kavramları üzerinde paylaşımda bulunuldu.

  Kurumsal şirketlerin üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, yöneticiler şirket hedeflerini belirlerken finansal kaygıların yanı sıra itibar yönetiminin de önemli olduğuna dikkat çekerek bir şirketin başarısını tanımlayan en önemli unsurun sürdürülebilir politikalar geliştirmek ve inovasyona açık olmak olduğunu belirttiler.

 • OK
 
 
 • 28.05.2014
 • Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş. “En Çok İş Başvurusu Alan Yapı-İnşaat Firması” seçildi

  Yenibiris.com ve Hürriyet İK tarafından her sene düzenlenen “Yılın İşverenleri Ödülleri”  kapsamında, 2014 yılının “En Çok İş Başvurusu Alan Yapı-İnşaat Firması”olarak Doğuş İnşaat seçildi.

  Hürriyet İK’da yer alan ilanlar ve Yenibiris.com’un kurumsal üyeleri arasında, 2013 verileri baz alınarak yapılan değerlendirme sonucunda, 27 Mayıs 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi Binası’nda düzenlenen törende, ödül Doğuş İnşaat adına İnsan Kaynakları Departmanı’na PERYÖN Başkanı Sevilay Pezek Yangın tarafından takdim edildi.

 • OK
 
 
 • 23.05.2014
 • ITA Fotoğraf Yarışması’ndan Birincilik Ödülü

  Uluslararası Tünelcilik Derneği’nin (ITA) bu yıl Brezilya’da 40. yılı şerefine düzenlediği fotoğraf yarışmasında Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro projesinde Grafik ve Fotoğraf Teknisyeni olarak görev yapan Batuhan Nazar Salihoğlu’nun çektiği “TBM’in Aynadan Çıkışı” isimli fotoğraf, “Tünel ve Yeraltı İnşaatları” dalında birincilik ödülünü kazandı. Salihoğlu, Boyabat Barajı ve Hidroelektrik Santrali yapımı esnasında çektiği “Kaynakçı” isimli resmi ile de 2012 senesinde ENR (Engineering News Record) tarafından gerçekleştirilen fotoğrafçılık yarışmasında “Yılın Fotoğrafı” ödülünü kazanmıştı.

  http://www.ita-aites.org/en/ita-photo-contest-2014-winners

   

 • OK
 
 
 • 21.05.2014
 • Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş., Great Place to Work® Enstitüsü tarafından düzenlenen yarışmada iki dalda ödül kazandı!

  Great Place to Work® Enstitüsü’nün, her sene Türkiye’nin de dahil olduğu 50 ülkede, 10 milyondan fazla çalışanın görev aldığı çeşitli sektörlerdeki ve yapıdaki 6000 kuruluşu, Trust Index© Çalışan Anketi ve Culture Audit© İş Yeri Kültürü Analizi doğrultusunda elde ettiği sonuçlar ile “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2014” ödülleri belirlendi. 20 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul Le Meridien Hotel’de düzenlenen Gala Gecesi’nde Doğuş İnşaat’ın kazandığı “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2014 Ödülü” ve “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Özel Ödülü” Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Talu’ya  Great Place to Work® Yönetici Ortağı Frank Hauser ve Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük tarafından takdim edildi.

  Çalışanların perspektifinden, görev aldıkları kurumlar hakkındaki algıları ve düşünceleri tamamen anonim anketler ile ölçülüp kurum içi deneyimleri tespit edilerek takdir edilme, güven duyma, değer görme, duygusal ve psikolojik anlamda sağlıklı ve gelişime açık bir çalışma ortamı yaratma gibi unsurlar dikkate alınarak şirketin IK politikaları ve uygulamaları analiz edildi. Kurumlar, ortaya çıkan sonuçlar doğrultusunda bulundukları kategorilerdeki rakipleri ile karşılaştırılarak En İyi İşverenler Listesi’ndeki yerini aldı. Bu bağlamda, Doğuş İnşaat, 50-500 çalışan sayısı kategorisinde 2014 yılında Türkiye’nin En İyi İşvereni seçilen 10 şirketten biri olmaya hak kazanarak Türkiye’de bu ödülü alan ilk inşaat şirketi oldu.

  Aynı gecede, üstün uygulamalara sahip şirketler özel kategorilerde ödüllendirildi. En değerli varlığının “insan” olduğuna inanan Doğuş İnşaat, öncelikli hedefi olan çalışanları için risklerden uzak, güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı oluşturmak güdüsüyle geliştirdiği İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki uygulamaları ve politikaları ile “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Özel Ödülü”ne layık görüldü. 

 • OK
 
 
 • 06.05.2014
 • Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş. “Civil En Joy 2014” etkinlik sponsoru oldu

  Doğuş İnşaat, 5 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul Üniversitesi İnşaat Kulübü’nün düzenlediği “Civil En Joy 2014” etkinliğine sponsor oldu.

  Amacı, özel sektör ile öğrencileri buluşturmak olan bu etkinliğe, Doğuş İnşaat Risk Müdürü Mahir Demir konuşmacı olarak katıldı. Demir, Müteahhitlik Sektörü’nde Risk Yönetimi konulu sunumunda risk yönetimi sürecinin bu sektörde nasıl işlediğini ve oluşabilecek risklere karşı ne gibi önlemler alındığını öğrencilere aktardı.

  Öğrenciler, etkinlik sonrasında ilk defa düzenledikleri “Spagetti Köprü Yarışması”nda yeteneklerini gösterdiler. Yaratıcılıkları doğrultusunda, kazananlara ödülleri verildi.

  İnşaat müteahhitliğinde en önemli unsurun “insan” olduğuna inan Doğuş İnşaat, gelecek nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesi için bu tür etkinliklere katkıda bulunmaya devam edecek.  

 • OK
 
 
 • 30.04.2014
 • Burak Talu, TMB Yönetim Kurulu Başkan Vekili seçildi

  Geçtiğimiz dönem, Türkiye Müteahhitler Birliği’nde (TMB) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Görevli Üyesi Sn Burak Talu, 29 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilen TMB  31. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan oylama ile Yönetim Kurulu Başkan Vekili seçildi. Talu, 2017 yılına kadarki 3 yıllık dönemde bu görevini yürütecek.

  Aynı kurulda, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mithat Yenigün (Yenigün A.Ş.) seçilirken, diğer Başkan Vekilleri ise Emre Aykar (Yapı Merkezi A.Ş.), Selim Bora (Summa A.Ş.) ve Can Aynagöz (Mesa A.Ş.) oldu. 1952 yılında kurulan Türkiye Müteahhitler Birliği, Türk İnşaat Sektörü’nün önde gelen firmalarını temsil eden bağımsız bir sivil toplum kuruluşu... Temsil ettiği firmalar, bugün uluslararası arenada faaliyet göstermekte ve küresel düzeyde tanınmaktadır.

 • OK
 
 
 • 28.04.2014
 • Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş. “İnşaat Mühendisliği Günleri”nin ana sponsoru oldu

  Doğuş İnşaat, 26-27 Nisan 2014  tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen “İnşaat Mühendisliği Günleri” adlı etkinliğin ana sponsoru oldu.

  Geleceğin mühendis adaylarını, Türk ve uluslararası inşaat sektöründe gerçekleşen gelişmeler konusunda bilgilendirmek ve inşaat sektörü-üniversite işbirliğinin güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen etkinliğe, Doğuş İnşaat İnsan Kaynakları Uzmanı Pınar Altunkaş konuşmacı olarak katıldı. Müteahhitlik Sektörü’nde İnsan Kaynakları uygulamalarından, işe alım süreçlerinden  ve  iyi bir cv hazırlamanın incelikleri içerikli sunum sonrası Altunkaş, öğrencilerin kariyer planları ile ilgili sorularını yanıtladı.

  İnşaat müteahhitliğinde en önemli unsurun “insan” olduğuna inan Doğuş İnşaat, gelecek nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesi için bu tür etkinliklere katkıda bulunmaya devam edecek.  

 • OK
 
 
 • 23.04.2014
 • Burak Talu, “İş ve Yatırım Alanında Küresel Fırsatlar” etkinliğine konuşmacı olarak katıldı

  20-26 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü tarafından gerçekleştirilen, “Global Opportunities in Business and Investment” (İş ve Yatırım Alanında Küresel Fırsatlar) isimli etkinliğin 22 Nisan’da düzenlenen “Dünyayı İnşaa Eden Türkler” konulu paneline Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Görevli Üyesi Burak Talu konuşmacı olarak katılım sağladı.

  İş dünyasını öğrencilerle buluşturan bu etkinlikte, Talu uluslararası arenada müteahhitlik sektöründeki gelişmelerden ve projelerden bahsetti.

  İnşaat müteahhitliğinde en önemli unsurun “insan” olduğuna inan Doğuş İnşaat, gelecek nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesi için bu tür etkinliklere katkıda bulunmaya devam edecek.  

 • OK
 
 
 • 22.04.2014
 • Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş. “Kampüste CEO’lar 2014” etkinliğine katıldı

  Doğuş İnşaat, 21-22 Nisan 2014 tarihlerinde  İstanbul Kültür Üniversitesi Kariyer Kulübü’nün gerçekleştirdiği “Kampüste CEO’lar 2014” isimli etkinliğe katılım sağladı.

  İş dünyasının önde gelen firmalarının üst düzey yöneticilerini öğrenciler ile buluşturan ve kariyer seçimlerinde onlara yol göstermeyi hedefleyen bu etkinliğe Doğuş İnşaat CFO’su Alp Kinay ve Doğuş İnşaat İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Sinem Çilingir konuşmacı olarak katıldı.

  Kinay, konuşmasında kurumsal bir şirkette stratejilerin nasıl belirlendiğini ve Müteahhitlik Sektörü’nde Stratejik Planlama Süreci’nden bahsetti. Çilingir ise, Müteahhitlik Sektörü’nde İnsan Kaynakları uygulamalarından, işe alım süreçlerinden ve iyi bir cv hazırlamanın inceliklerinden bahsederek öğrencilerin kariyer planları ile ilgili sorularını yanıtladı.

  İnşaat müteahhitliğinde en önemli unsurun “insan” olduğuna inan Doğuş İnşaat, gelecek nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmesi için bu tür etkinliklere katkıda bulunmaya devam edecek.  

 • OK
 
 
 • 20.02.2014
 • Kayaş-Kırıkkale Arası Viyadükleri Projesi’nde Doğuş İmzası

  TCDD Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan Ankara-Sivas Demiryolu Projesi kapsamındaki Kayaş-Kırıkkale arasında inşa edilecek viyadüklerin yapım işini 290 Milyon TL teklif ile Doğuş İnşaat kazanarak sözleşmesini 19 Şubat 2014 tarihinde imzaladı.

  Proje kapsamında; toplam uzunluğu 6.216 m olan 4 adet viyadüğün inşaasının Haziran 2016’da tamamlanması öngörülmekte...

 • OK
 
 
 • 13.01.2014
 • Doğuş İnşaat, Katar’da aldığı Al Rayyan Yolu Yapımı ve İyileştirme İşi Projesi’ni imzaladı.

  The Public Works Authority “Ashghal” tarafından ihaleye çıkarılan 7 büyük projeden en önemlisi olan Al Rayyan Yolu Yapımı ve İyileştirme Projesi,  12 Ocak tarihinde, Doğuş-Onur JV adına, Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Talu tarafından imzalandı. 
   
  The Public Works Authority’nin Başkanı Nasser bin Ali Al Mawlawi’nin önderliğinde gerçekleştirilen seremoniye, Doğuş ve Onur Üst Yönetimi katılım sağladı. 3 milyar 433 bin Riyal (yaklaşık 1 milyar dolar) büyüklüğünde olan projenin yapımına 2014’ün ilk çeyreğinde başlanacak.
   
  Toplam uzunluğu 10.7 km olan Al Rayyan Yolu’nun proje kapsamında 5.3 km’lik bölümünün yapımı ve iyileştirmesi Doğuş İnşaat tarafından gerçekleştirilecek. Al Rayyan Yolu’nun, Olympic Kavşağı’n batısından başlanarak New Al Rayyan Kavşağı’nın batısında kadar olan bölümünü içeren proje, ayrıca köprü ve altgeçitler ile teşkil edilmiş, 2-3 ve 4 seviye olan F106-B3-R5-R6-R7 ve R8 kavşak yapıları, elektrik güç istasyonu, yağmur suyu drenaj şebekesi ve  akıllı ulaşım sistemi, arıtılmış kirli su boşaltım şebekeleri ile elektrik, telekomünikasyon şebekelerinin yenilenmesini ve peyzaj işlerini içermekte.  Projenin, 2017’nin birinci çeyreğinde tamamlanması öngörülmektedir.
   
 • OK
 
 
 • 25.12.2013
 • Doğuş İnşaat, Kömürhan Köprüsü Bağlantı Tüneli ve Yolu’nun yapımına başladı

  Karayolları Genel Müdürlüğü'nce ihaleye çıkarılan Kömürhan Köprüsü, Bağlantı Tüneli ile Yolu Yapımı İşi, Aralık 2013'te Doğuş İnşaat tarafından kazanıldı. Elazığ-Malatya arasında yer alan bu proje kapsamında 5,15 km uzunluğunda, 23 m genişliğinde bir yol, 480 m uzunluğunda, 23.86 m genişliğinde bir köprü ve 2.411 m uzunluğunda tünel inşaatı gerçekleştirilecektir. Tek platformlu olan mevcut yol 2 x 2411 m çift tüp Tünel ile bölünmüş hale getirilecek ve 480 m Eğik Askılı Asma Köprü ile de Fırat Nehri (Karakaya Baraj Gölü) geçilerek bölünmüş yola adaptasyon sağlanacaktır. Ayrıca, Kömürhan Tüneli ile mevcut yol 3 km kısaltılarak yüksek geometrik standartlı ve konforlu bir ulaşımın yanı sıra maaliyet ve zamandan tasarruf ve trafik güvenliği de sağlanacaktır. Projenin, Nisan 2017'de bitirilmesi öngörülmektedir.

 • OK
 
 
 • 25.11.2013
 • Doğuş İnşaat, Doğuş Oto Kartal Satış ve Servis Tesisleri İnşaatı’na başladı

  Doğuş Grubu Şirketleri’nden Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. tarafınca ihaleye çıkarılan Doğuş Oto Kartal Satış ve Servis Tesisleri İnşaatı’na, Doğuş İnşaat Kasım 2013’te başladı. 14.736 m²’lik arsa alanı üzerine inşa edilecek Doğuş Oto Kartal Satış ve Servis Tesisleri, toplam 28.000 m²’lik inşaat alanına sahip olacak. Projenin, Ocak 2016’da tamamlanması öngörülmektedir. 

 • OK
 
 
 • 11.09.2013
 • Doğuş İnşaat, Kılavuzlu Sulaması Ana Kanalı 1. Kısmı’nın yapımına başladı

  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce ihaleye çıkarılan Kılavuzlu Sulaması Ana Kanalı 1.Kısım Yapım İşi, Eylül 2013’te Doğuş İnşaat tarafından kazanıldı. Bu proje tamamlandığında, Ana İletim Kanalı ile Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay’da toplam 55.536 hektarlık alanın sulaması gerçekleştirilecek, Tahtaköprü Barajı’nın yükseltilmesi ile de Amik Ovası’nda 33.400 hektarlık ilave alanın sulama suyu derivasyonu yapılacak. Ayrıca, kış akımları ile oluşan göl sularının Sağlık Ovası’ndan tahliye edilerek tarım alanlarındaki bitkilerin filizlenme süresince işlenebilmesini sağlayarak ovanın genel drenaj kanalı görevini görecek… Sulama, derivasyon ve drenajın yanı sıra,  taşkın kanalı olarak hizmet verecek olan Ana İletim Kanalı, Kahramanmaraş ve çevre yerleşiminin içme ve kullanma suyu ihtiyacını da karşılayacak... Projenin, Ağustos 2016’da tamamlanması öngörülmektedir.

 • OK
 
 
 • 09.09.2013
 • Doğuş İnşaat, Artvin-Erzurum-Ardahan-Ardanuç Devlet Yolları Tamamlama İnşaatı’na başladı

  DSİ 26. Bölge Müdürlüğü’nce ihaleye çıkarılan Artvin-Erzurum-Ardahan-Ardanuç Devlet Yolları Tamamlama Projesi, Eylül 2013’te Doğuş İnşaat tarafından kazanıldı. Yol üzerinde meydana gelmiş heyelan, oturma ve çatlaklardan dolayı mevcut yolların ripajı için 3 adet tünel inşaatı gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Aynı zamanda, bölgedeki dik şevlerde oluşan kaya kopmalarının engellenmesi amaçlı çelik ağ yapımını kapsayan bu projenin Kasım 2014’te bitirilmesi öngörülmektedir. Proje tamamlandığında, 10.5 m genişliğinde, 3.845 m uzunluğunda tüneller sayesinde yöre halkının ulaşımı, can ve mal güvenliği için risk oluşturan aktif heyelan içerisindeki yollar iptal edilerek yeni yapılan tünellerden ulaşımın gerçekleştirilmesi sağlanacak.

 • OK
 
 
 • 23.07.2013
 • Doğuş İnşaat, Kazakistan’da Doğu-Batı Yolları ihalesini kazandı

  Doğuş İnşaat, Batı Çin Uluslarası Transit Koridoru’nun, Kazakistan’da Almaty-Khorgos arasında gerçekleştirilecek olan toplam 325 milyon USD bedelli Doğu-Batı Yolları Lot 1 ve Lot 2 ihalelerini kazanarak Temmuz 2013’te sözleşmeyi imzaladı. Kazakistan Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı Yollar Komitesi tarafından ihale edilen 2x2 şeritli, toplam 111.7 km uzunluğunda, 43 köprü ve üst geçit ve 7 kavşak içeren bu önemli karayolu projesinin Ocak 2016’da tamamlanması öngörülmektedir. Proje, Dünya Bankası tarafından finanse edilmektedir.

 • OK
 
 
 • 19.07.2013
 • Doğuş İnşaat, Doğuş Teknoloji Binası'nın Temelini Attı

  Doğuş Teknoloji Binası temel atma töreni, İşveren Firma ve Doğuş İnşaat Üst Yönetimi’nin katılımı ile 18 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirildi.

  Doğuş Teknoloji Binası, Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. Lojistik Merkezi Şekerpınar Kampüsü içinde konumlandırılmış iki bodrum ve üç ofis katından oluşmakta. Tamamen cam panel cephe sistemiyle kaplanacak binanın, yaklaşık 10800 m2’lik kapalı alana sahip olacağı öngörülmekte...

  Doğuş Grubu şirketlerinden Doğuş Teknoloji’nin kullanımı için inşaasına başlanan binanın, 18 Haziran 2014 tarihinde tamamlanması planlanmakta...

 • OK
 
 
 • 30.06.2013
 • Doğuş İnşaat, Petkim Konteyner Limanı İnşaat İşleri’nin ihalesini kazandı

  Petlim Limancılık Ticaret A.Ş. tarafından ihaleye çıkarılan Petkim Konteyner Limanı İnşaat İşleri Projesi, Haziran 2013’te Doğuş İnşaat tarafından kazanıldı. İzmir İli, Aliağa İlçesi’nde yapımına başlanan bu önemli proje, birbirini takip eden iki aşamadan oluşmakta... Yeni kazıklı rıhtım ve dolfen ile palplanş duvar yapıları inşaası kapsamında yaklaşık 900 adet kazık kullanılarak 700 m Kazıklı Rıhtım yapılacaktır. Projenin Mart 2016’da tamamlanması ile; liman, maximum 120.000 ton kapasiteli konteyner gemilerine 24 saat hizmet verecek kapasiteye ulaşacaktır. 

 • OK
 
 
 • 25.06.2013
 • Doğuş İnşaat, Mavi Tünel İçme Suyu Arıtma Tesisleri ihalesini kazandı

  DSİ Genel Müdürlüğü’nce ihalesi yapılan Mavi Tünel İçme Suyu Arıtma Tesisleri Projesi, Haziran 2013’te Doğuş İnşaat tarafından kazanıldı. Proje kapsamında; Konya Şehir Merkezi, Çumra ve İçeri Çumra yerleşim birimlerinin 2045 yılına kadarki içme suyu ihtiyacı ve açığının karşılanması amacıyla Bağbaşı, Afşar ve Bozkır Barajları’ndan getirilecek suyu arıtacak tesisin işletmeye alınması amaçlamıştır. Yapımına başlanan ve su arıtma kapasitesi 366.850 m?/gün olacak ve 31 üniteden oluşacak bu tesisin, Haziran 2015’te  tamamlanması öngörülmektedir.

 • OK
 
 
 • 24.06.2013
 • İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü Öğrencileri, Artvin Barajı Şantiyesi'ni Ziyaret Etti!

  Doğuş İnşaat’ın katıldığı İTÜ - Türkiye İş ve Staj Fuarı,  İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 03 Mayıs 2013 tarihinde başarıyla gerçekleştirilmişti.

  Doğuş İnşaat’ın, Genel İnsan Kaynakları Uygulamaları ve İş Hayatı hakkında İTÜ mezunları ve öğrencileriyle bilgi paylaşımında bulunduğu fuar kapsamında; İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü öğrencilerinin, Karadeniz Gezisi sırasında Artvin Barajı Şantiyesi’ni ziyaret etme talepleri olumlu olarak değerlendirilmişti.

  22 Haziran 2013 tarihinde Doğuş Artvin Projesi Üst Yönetimi’nin de katılımı ile Artvin Barajı’na gerçekleştirilen ziyaret sürecinde, İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü Öğrencileri bu devasa projeye ait şantiyeyi gezme fırsatı buldular. Çoruh Nehri üzerine beton ağırlıklı kemer baraj olarak tasarlanan ve yapımına 1 Ocak 2011 tarihinde başlanan, bu önemli baraj ve hidroelektrik santrali tamamlandığında, yıllık ortalama elektrik üretiminin 1 milyar kwh olacağı öngörülüyor.

  Öğrenciler; gerçekleştirdikleri ziyaretin kendileri için çok verimli geçtiğini, teorikte öğrendikleri yapıların inşaasına bizzat tanıklık etmenin heyacan verici olduğunu dile getirdiler.

  Artvin Baraj projesinin 2015 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.

 • OK
 
 
 • 14.06.2013
 • Otogar-Kirazlı-Başakşehir Metro hattı hizmete açıldı!

  Yapımı, elektromekanik işleri ve araç temini Doğuş-Gülermak iş ortaklığı tarafından üstlenilen ve Avrupa Yakası’nın batı ve kuzeybatı bölgelerini birleştiren en önemli raylı taşıma sistemlerinden Otogar-Kirazlı-Başakşehir Metro hattı 14 Haziran 2013 tarihinde hizmete açıldı!

  İstanbul demiryolu zincirinin önemli bir bölümünü oluşturan bu mega toplu taşıma metro hattının 25,9 km’lik kesimi,  dairesel enkesiti 6,50 m olan 4 adet TBM ile gerçekleştirilmiştir. Projenin çift-tünel sisteminin tek-hat uzunluğu 47.4 km.
   

  İki noktada birbirine entegre istasyonlarla bağlı hat, toplam 16 istasyon içeren Otogar-Bağcılar-Kirazlı ve Kirazlı-İkitelli-Başak Konutları raylı sistemlerinden oluşmakta...Otogar-Bağcılar-Kirazlı hafif raylı sisteminde 5,8 km'lik çift hat üzerinde 5 adet, Kirazlı-İkitelli-Başak Konutları metro sisteminde 15,8 km'lik çift hat üzerinde 11 adet istasyon bulunmakta...

  İstasyonlar: Metrokent, Başak Konutları, Siteler, Turgut Özal, İkitelli Sanayi, Olimpiyat, Ziya Gökalp Mahallesi, İstoç, Mahmutbey, Yeni Mahalle, Kirazlı (metro hattı) , Kirazlı (hafif raylı sistem hattı), Bağcılar Meydan, Üçyüzlü, Menderes ve Esenler’dir. Saatte 111 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip bu yeni hatla birlikte İstanbullular Otogar’dan Başakşehir’e 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilecek.

  Doğuş İnşaat’ın dünyadaki büyük metro ihalelerine katılmasında etkili olan bu büyük proje, yaklaşık 1.4 milyar USD’ye tamamlandı.

   
 • OK
 
 
 • 15.05.2013
 • İhalesi kazanılarak sözleşmesi imzalanan Tokat-Niksar Yolu Yapımı’na başlandı!

  Doğuş-YDA Ortaklığı tarafından ihalesi kazanılan, sözleşmesi 15 Mayıs 2013 tarihinde imzalanan Tokat-Niksar Yolu  0+000 – 0+ 48+962 kesimine ait yapım işine  30 Mayıs 2013 tarihinde başlandı.

  Bölge halkı  ve can emniyeti bakımından çok önemli olan  Tokat–Niksar yolunun sözleşmeye göre yapım süresi  830 gün. İhale bedeli 326.936.448 TL olan  proje kapasamında; 125 sanat yapısı, 7 köprü ve 5.000.000 m3 civarında kaya dolgu bulunmakta.

  Yetkililer tarafından, virajı çok olan mevcut Tokat –Niksar yolunda yılda yaklaşık 110 kaza olduğu ve bunların bir çoğunun da can kaybıyla sonuçlandığını belirtiliyor.

  Bu bölge için çok önemli olan yolun bitmesi ile birlikte Tokat ve Sivas’ın  Karadeniz’e bağlanmasında önemli bir aşamaya geçilecek, 56 km olan mevcut yol 48  km’ye indirilecek ve geometrisinin düzelmesi sayesinde de ulaşım daha kısa bir sürede sağlanıyor olacak.

 • OK
 
 
 • 08.05.2013
 • Doğuş İnşaat TEİD Etik Zirvesi Sponsoru

  Doğuş İnşaat, TEİD -Etik ve İtibar Derneği- tarafından, 7 Mayıs 2013 Salı günü, Tofaş Genel Müdürlük Binası Toplantı Salonu’nda düzenlenen “Etik Zirvesi 2013: Kapitalizm 2.0 ve Etik Liderlik” toplantısı sponsorlarından biri olarak  iş hayatında etik değerlere verdiği önemi bir kez daha ortaya koydu.

  Yönetim politikalarını ve operasyonel süreçlerini “Etik Kodu” doğrultusunda şekillendiren,  global etik değerlerin korunması noktasında sorumluluk üstlenerek, çalışanlarıyla ve tüm iş ortaklarıyla ilişkilerini sahip olduğu etik değerler ışığında sürdüren Doğuş İnşaat, bu katılım ile  ETİK değerlerin toplumla paylaşılmasını  sağladı.

 • OK
 
 
 • 12.02.2013
 • Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının tünel açma çalışmalarına törenle başlandı.

  Ümraniye İlçesi Çarşı mevkiinde düzenlenen törenle tünel açma çalışmalarını başlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tünel Açma Makinesinin günde 22 metre kazı yapacağını söyledi. Başkan Topbaş, “Adeta şehri yer altından demir ağlarla örüyoruz. Gece gündüz demeden yeraltında binlerce kişi çalışıyor. Yukarıda hayat devam ederken, aşağıda her koşulda İstanbul’da yaşayan insanların ulaşımda problem yaşamaması için çalışmalar yürütülüyor. Biz yatırımlarımızın yüzde 55’ini ulaşıma ayırdık. Bugüne kadar 24 milyar lira yatırım yaptık. Dünyada kendi metrosunu yapan belediyeler yok. İstanbul’da metroları biz yapıyoruz. İstanbul’da Cumhuriyet tarihinin en büyük metro hattını kurduk ve devam ediyoruz. 2016’da 7 milyon insan taşıyacak dediğimiz raylı sistemlerin bir parçası da Üsküdar Çekmeköy hattı” diye konuştu.

  Anadolu yakasının ikinci büyük metro hattında günde 700 bin yolcu taşınacak. Onaltı istasyondan oluşan metro hattı Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerini birbirine bağlayacak. Trenler sırasıyla Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İ.H.Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl, Çekmeköy-Sancaktepe istayonlarına erişecek.

  Altı Haziran 2012’de Çekmeköy’de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Talu ve İlçe Belediye Başkanlarının katılımıyla temelleri atılan 20 kilometre uzunluğundaki hattın 38 ayda tamamlanması planlanmaktadır. Metro hattının sözleşme bedeli 564 milyon Euro’dur. Metro hattı Üsküdar'da Marmaray ile Altunizade'de ise Metrobüs hattı ile entegre olacak. Ayrıca proje çalışmaları süren Altunizade-Mecidiyeköy teleferik hattı ile aktarma yapılacak.

  Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı (Marmaray, Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı tamamlandığında) Sancaktepe’den metroya binen bir yolcu; Ümraniye’ye 12,5 dakika, Üsküdar’a 24 dakika, Yenikapı’ya 36 dakika, Taksim’e 44 dakika, Hacıosman’a 68 dakika, Atatürk Havalimanı’na 71 dakika içerisinde ulaşacak.

  İstanbul’un trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak raylı sistemlerinin bir parçası olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının tünel açma çalışmalarına İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Talu ve  İlçe Belediye Başkanlarının katılımı ile başlandı.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,  Ümraniye’de düzenlenen törenle,  günde 22 metre kazı yapılacak olan TBM'nin (Tunnel Boring Machine - Tünel Açma Makinesi) tünel açma çalışmalarını başlattı.

  38 ayda tamamlanacak
  6 Haziran 2012’de temelleri atılan 20 kilometre uzunluğundaki hattın temeli Çekmeköy’de atılmıştı. 38 ayda tamamlanması planlanan hat 564 milyon Euro’ya mal olacak. 2015 bitmeden seferlere başlayacak hatta günde 700 bin yolcu taşınacak. Anadolu Yakası’nın Kadıköy-Kartal Metrosu’ndan sonra ikinci metro hattı olacak olan hat Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerini birbirine bağlayacak.

  İstasyonlar: Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İmkilap mah. Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konut, Çekmeköy-Sancaktepe.

  Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı (Marmaray, Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı tamamlandığında) Sancaktepe’den metroya binen bir yolcu;

  Ümraniye’ye 12,5 dakika,

  Üsküdar’a 24 dakika,

  Yenikapı’ya 36 dakika,

  Taksim’e 44 dakika,

  Hacıosman’a 68 dakika,

  Atatürk Havalimanı’na 71 dakika içerisinde ulaşacak.

 • OK